Trendy w płytkach. Poznaj wzór Calacatta

Przeglądanie wnętrzarskich inspiracji w Internecie oraz czasopismach poświęconych tej tematyce to prawdziwa przyjemność dla oczu. Współcześnie jest tak wiele pomysłów na to, jak przepięknie zaaranżować swoje mieszkania, począwszy od kuchni i pokoi dziennych, na łazience skończywszy. Żadnego pomieszczenia nie warto traktować po macoszemu, każde ma inną funkcję i warto, by było dopieszczone we wszystkich detalach, stanowiąc razem spójną całość. W takich domach po prostu chce się żyć. Poniżej kilka inspiracji dotyczących tego, wykończyć i zaaranżować swoją łazienkę.

Przepiękna łazienka

Jednym z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu jest, oczywiście, łazienka. W końcu to tam skupia się życie rodziny z samego rana, kiedy wszyscy przygotowują się do wyjścia z domu i podjęcia swoich codziennych obowiązków, oraz rzecz jasna wieczorem – kiedy przygotowują sobie relaksująca kąpiel lub biorą szybki prysznic. Łazienkę warto urządzić tak, by była atrakcyjna wizualnie, funkcjonalna i prosta w sprzątaniu. Czy jest to w ogóle możliwe? Oczywiście, że tak, wymaga jednak przemyślenia różnych rozwiązań i podjęcia decyzji odnośnie wykończenia.

Trendy w płytkach

Szukając inspiracji do wykończenia własnej łazienki w sieci oraz w czasopismach, daje się zauważyć ogromne zainteresowanie marmurem. Ta moda przyszła i do nas z zachodu a dokładnie Stanów Zjednoczonych, gdzie marmurowymi płytkami wykańcza się właśnie łazienki i pokoje kąpielowe oraz kuchnie. Marmur jest tam niesamowicie popularny, a realizacje z jego użyciem są wręcz spektakularnie piękne. Niestety nie da się ukryć, że kosztują czasami naprawdę fortunę. Prawdziwy naturalny marmur jest bowiem materiałem drogim, wymagającym później odpowiedniego traktowania i uwagi. Jest jednak dobra wiadomość, pojawiają się bowiem płytki inspirowane marmurem, czyli płytki Calacatta.

Calacatta czyli płytki nawiązujące do marmuru

Płytki Calacatta to doskonałe rozwiązanie dla osób, którym marzy się wykończenie łazienki lub kuchni marmurem, natomiast zwyczajnie nie mogą pozwolić sobie na to ze względów finansowych. Dzięki płytkom Calacatta jest to możliwe, ponieważ wyglądają jak naturalny marmur, a kosztują znacznie mniej. Z pewnością wycena wykończenia nimi przeciętnej wielkości łazienki nie zrujnuje nikogo finansowo. Warto zatem znaleźć pobliski salon, w którym będzie można przyjrzeć się im z bliska, oraz właśnie rozeznać się wstępnie w kosztach.

Wykończenie łazienki za pomocą płytek

Współcześnie coraz więcej łazienek wykładanych jest za pomocą marmurowych płytek dosłownie od samego sufitu aż po podłogę. Rzeczywiście wygląda to spektakularnie, o ile zachowa się stonowany i prosty charakter w łazienkowych sanitariatach oraz innych elementach dekoracyjnych. Marmur sam w sobie jest bowiem materiałem przyciągającym wzrok. W opozycji do tego trendu stoi natomiast inny sposób wykończenia łazienek, polegający na tym, że płytki kładzie się tylko w tak zwanej strefie mokrej, czyli na przykład w kabinie prysznicowej albo okolicach umywalki. Ten drugi sposób generuje mniejsze koszty, może być zatem rozwiązaniem dla osób, które zakochały się we wzorze płytek Calacatta, dysponują jednak naprawdę niedużym budżetem.

Łazienka jako pokój kąpielowy

A gdyby tak urządzić sobie w domu pokój kąpielowy… Czy to nie brzmi świetnie? Pokój kąpielowy to nic innego jak łazienka zlokalizowana w pobliżu sypialni, do której wejście mają tylko i wyłącznie właściciele domu, ponieważ zorganizowali sobie tam prywatną strefę, w której można zażyć kąpieli czy wziąć prysznic. W takim pokoju kąpielowym bardzo często stoi wolnostojąca wanna, a prysznic nie ma zabudowy w postaci kabiny. Trzeba przyznać, że to dosyć luksusowe rozwiązanie, jednak jest ono interesujące dla naprawdę sporej grupy ludzi. Płytki Calacatta idealnie będą się nadawać do wykończenia takiego pomieszczenia. Z pewnością będzie ono wyglądało spektakularnie, a wszystkie czynności tam wykonywane będą czystą przyjemnością. Osoby, które mogą pozwolić sobie na taki luksus zdecydowanie powinny skorzystać z takiego przywileju.