Dlaczego warto wziąć kredyt na samochód firmowy?

Zakup firmowego samochodu nie jest niczym specjalnie skomplikowanym. Szczególnie teraz powinniśmy się nad tym zastanowić, gdyż pojawiają się rozliczne możliwości w zakresie między innymi wzięcia taniego kredytu, leasingu czy też pozyskania innych form atrakcyjnego finansowania. Obecnie kredyt na samochód firmowy dostępny jest za naprawdę niewielkie pieniądze – szczególnie ze możliwe jest zdobycie potrzebnych środków finansowych w bardzo korzystnych planach oraz bez specjalnych formalności. Banki starają się na gwałt pozyskiwać kolejnych klientów, którzy pragną nabyć nowe dobra konsumpcyjne oraz inwestycyjne.

Decydować się na leasing czy na kredyt?

Tutaj zawsze pytanie jest skomplikowane. Wszystko zależy od tego, jak pragniemy realizować kwestie związane między innymi z amortyzacja oraz rozliczaniem kosztów użytkowania pojazdów samochodowych. Współcześnie dostępne pojazdy samochodowe oferowane są w licznych programach atrakcyjnego finansowania. Niemniej jednak przedsiębiorców zaniepokoiły ostatnie zmiany, które są zapowiadane w zakresie finansowania zakupu pojazdu firmowego. Chodzi tutaj mianowicie o koszty związane z leasingiem oraz możliwością rozliczania kosztów samochodów firmowych, które są użytkowane prywatnie. Często zdarzało się, że możliwości wzięcia leasingu były nadmiernie nadużywane przez przedsiębiorców i korzystali z tej opcji dla brania samochodów prywatnych i kreowania kosztów działalności gospodarczej, co pozwalało tym samym ograniczać wysokość uzyskiwanego dochodu i wysokości koniecznego do opłacenia podatku. W gestii tego, co lepiej wybrać: kredyt na samochód firmowy czy inną formę finansowania, to warto sprawdzić co nam obecnie oferują banki oraz jakie są możliwości wykorzystania tych obydwu opcji finansowania dla naszego przedsiębiorstwa.

Czy są jeszcze jakieś inne opcje pozyskiwania finansowania pojazdów firmowych?

Oprócz leasingu lub kredytu możemy również wykorzystać możliwości płynące między innymi z tego, czym są odliczenia podatku VAT, cały czas aktualne dla pojazdów z homologacją ciężarową. Jest to spore ułatwienie dla przedsiębiorców, którzy na przykład pragną uruchomić przedsiębiorstwo wymagające dysponowania dużym pojazdem transportowym lub ciężarówką. Kredyty na pojazdy samochodowe oferowane są w niskich programach oprocentowania, a ustalenie stałego nominalnego oprocentowania jest w stanie nam zabezpieczyć przed ewentualnym wzrostem stóp procentowych, co w perspektywie najbliższego czasu jest dość mocno prawdopodobne. Nie warto więc specjalnie się zastanawiać, teraz jest dobry moment, aby wziąć kredyt na samochód firmowy i skorzystać z innych opcji wykorzystania leasingu – dopóki jeszcze istnieje możliwość pełniejszego wykorzystania leasingu dla potrzeb rozliczeń z fiskusem.

Jakie auto wybrać?

Kupno samochodu dla przedsiębiorstwa nie jest niczym skomplikowanym. Trzeba się jedynie postarać o to, aby było to działanie przemyślane i zrealizowane w staranny sposób. Dokładne sprawdzenie ofert oraz konsultacje z dealerami to dobry pomysł. Dealerzy bardzo często mają opracowane specjalne oferty dla przedsiębiorców – szczególnie w zakresie preferencyjnych cen wyposażenia, czy też planów finansowania opracowanych przez własne instytucje finansowe. Ciekawą opcją dla wielu użytkowników jest również wynajem długoterminowy, który stanowi dodatkową, wartościową formę finansowania korzystania przez samochód służbowy. Jest to szczególnie opłacalne w kontekście wieloletniego posiadania samochodu oraz możliwości rozliczania kosztów. Nie wiadomo, czy tego rodzaju rozwiązania nie zdominują w chwili obecnej kredytów oraz leasingu – wydają się one bowiem o wiele tańsze w zastosowaniu i są łatwiejsze do optymalizacji. Wynajem długoterminowy dobrze jest rozważyć – szczególnie, że istnieje możliwość ujęcia w kosztach całkowitego czasu posiadania oraz eksploatacji pojazdu. Użytkownik nie musi się martwić naprawami gwarancyjnymi, a z biegiem czasu ma dostęp do zakupu kolejnego samochodu, co jest bez wątpienia bardzo wygodną opcją.

Posiadanie samochodu firmowego jest dobrą rzeczą – warto sprawdzić jednak, jakie są opcje finansowania tego rodzaju zakupów. W ten sposób jesteśmy w stanie wiele oszczędzić oraz korzystać z nowego i komfortowego samochodu, idealnego dla potrzeb naszego przedsiębiorstwa. Zapoznanie się z ofertami dealerów samochodowych jest bardzo dobrym pomysłem w tej konkretnej sytuacji. Czas sięgnąć po pewne innowacyjne rozwiązania transportowe i wykorzystać ten olbrzymi potencjał w dysponowaniu samochodem.

Dodaj komentarz